E Ticaret’in Bilinmeyen Denklemleri Nasıl Çözülür?

E Ticarette başarıya ulaşmak için birçok bilinmeyeni çözmeniz gerekmektedir. Bu nedenle eğer bu yolculuğa başladıysanız ya da başlamak üzereyseniz paketlerimizi ve desteğimizi almadan önce sizleri profesyonel bir sorun çözücü haline getirebilmemiz için öncelikle bazı soruları cevaplandırarak, size önereceğimiz kitapları okuyarak ve videoları izleyerek başlayabilirsiniz. Burada vereceğimiz örnekler tamamen kendi deneyimlerimiz ve izlenimlerimiz olup paylaşacağımız bilgilerden ve ürünlerden herhangi bir kâr amacı beklemediğimizi bilmenizi isterim. Öncelikle kendimize bazı önemli soruları sorarak başlayabiliriz. Bu sorulara vereceğiniz yanıtların kendi yanıtlarınız olduğundan emin olun.

Olaylara karşı Farklı Düşünebiliyor muyum ya da farklı olanı nasıl göreceğim?

Herkesten farklı düşünmemize gerek yok odaklandığımız alandaki insanlardan farklı düşünebilecek olmamız ilk etapta bizim için yeterli olacaktır. Farklı düşünebilmek için kelime dağarcığımızın her alanda gelişiyor olması gerekmektedir. İşitsel ve görsel alanda kendimizi şu an için geliştirmek yeterli olacaktır. İşitsel kelime haznemizi geliştirmek için yararlı podcast kanalları ve youtube kanalları mevcuttur. Kelime dağarcığımızı geniş tutmak için de bol kitap ya da makale okuyarak, düşünce sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alana dair podcastler dinlemek ve kitaplar okumak karşılaşabileceğiniz zorluklarda sizlere yardımcı olduğunu göreceksiniz.

E-Ticaret Nedir ve Bizim İçin şimdi ve gelecekte neler ifade ediyor olacak?

E-Ticaret yapıyorsanız ya da yapacaksanız bu soruları kendi hedefleriniz için cevaplandırmanız çok önemlidir. Birçok farklı yerde tanımlaması mevcut ya da birçok girişimci için tanımlaması çok farklı olan bu konuya önem aksetmeniz gerekmektedir.

Bu sorunun üzerine farklı makaleler, kitaplar ve yorumlar dinledikten sonra kendi E-Ticaret tanımınızı yapmalısınız.

Girişimcilik Nedir ve Ben Girişimci miyim?

Kendi hedefinizi, ne yapacağınızı veya neler yapabileceklerinizi bilebilmek hayatın her alanında önemli olduğu gibi, girişimcilik tarifinizi de yaparken çok önemlidir. Bu nedenle girişimciliğin ne olduğunu iyi anlayabilmek için dünyadaki örneklerine bakarak benzer özelliklere ve iç motivasyona sahip olup olmadığınıza bakarak bu soruyu da yanıtlayarak devam edin.

Rol Model Belirleme

İnsan psikolojisi her zaman kendisinden daha iyi olanı her alanda kendisine örnek alma çabasındadır. Siz bunun böyle olmadığını düşünseniz bile bunun böyle olduğu uzman psikologlar tarafından kanıtlanmıştır. Dilerseniz psikologlar ile görüşüp sorabilirsiniz ya da aşağıda paylaşacağımız video, makale ve kitapları inceleyerek sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Hayatta mental olarak bir rol belirlemenin size olan artılarını fark edeceksiniz. Bu nedenle, kendinize bir rol model belirleyerek, karşılaşacağınız zorluklarda rol modeliniz işinizi ya da sorunlarınızı nasıl çözebileceğini, o sizin yerinizde olsaydı nasıl yapardı? Gibi sorular sorarak sürecinize, sizden daha iyi birinin gözünden bakın. Buradaki temel etkenlerden biri Rol Modelinizin problem ve çözüm stillerini çok iyi kavrayabilmek olacaktır.

Bu bloğumuza benzer yazıları sürekli sayfamızdan yayınlayacağız.

Ekonomi, Finans ve Girişimcilik alanında 4 Kitap

Ekonomi, Finans ve Girişimcilik alanında 4 Kitap

Ray Dalio- İlkeler- Hayat&İş

Robert Kiyosaki- Zengin Baba Yoksul Baba

Philip Kotler pazarlama 5.0

Michael Porter- Rekabet Stratejisi

Joseph Murphy- Bilinçaltının Gücü

Yararlı Youtube kanalları

Yeterli-link

Frotline-PBS

Priciples by Ray Dalio

İnsider Business

Yararlı Podcast Kanalları

Inspritional Speeches by Billionares

0’dan 100’e girişimcilik Medya Akademi